top of page

Kontaminasyon düzeyine ve hedef türe göre uygun dozda etkili, güvenli ve karlı bir mikotoksin bağlayıcı, hayvansal üretimde mikotoksin sorununa karşı en güvenilir yanıttır.

BIŌNTE® QUIMITŌX®'in

ana özellikleri şunlardır:

  • Yüksek etkinlik

  • En tehlikeli mikotoksinleri bağlayabilir

  • Ürün etkinliği pH'tan bağımsızdır

  • Yem alımından sonra mikotoksinlere karşı hızlı etki gösterir

  • Vitaminler veya Amino Asitleri bağlamaz

  • Adsorban malzemelerde istenmeyen toksik bileşenler bulunmaz

MİKOTOKSİN BAĞLAYICI

Mikotoksikoz; bağışıklık sisteminin baskılanması, kanserojen etkiler, hedef organ hasarı, bağırsak ve üreme sağlığı sorunları gibi birçok ciddi sağlık sorununa yol açmaktadır.

Etkileri, yüksek dozlara kısa süreli maruz kalma nedeniyle akut veya şiddetli olabilir veya hayvanın küçük miktarlarda toksine uzun süre maruz kalması durumunda kronik olabilir.

Mikotoksin bağlayıcı, hayvanın gastrointestinal sistemine zararlı olan mikotoksinleri nötralize etmek veya hareketsiz hale getirmek amacıyla hayvan yemine çok küçük miktarlarda eklenen bir maddedir.

Adından da anlaşılacağı gibi mikotoksin bağlayıcılar, kirletici maddeleri "bağlar" ve adsorpsiyon olarak bilinen bir işlem yoluyla onları kil veya başka gözenekli malzeme içinde hapsetmeyi başarır.

Mikotoksin bağlayıcı nasıl çalışır?

  1. Ürün tanımlandığında mikotoksine bağlanarak adsorban görevi görür.

  2. Mikotoksin bağlayıcı katmanlara yapıştığında, her iki bileşiğin atomları tarafından üretilen elektrik kuvveti birleşmeyi güçlendirir.

  3. Bu noktada iyi bir bağlayıcı mikotoksinleri hareketsiz hale getirmeye başlar.

  4. Mikotoksin bağlayıcı sayesinde mikotoksinler nötralize edilir ve atılım yoluyla elimine edilir.

 

Mikotoksin bağlayıcı seçerken spesifik ve seçici olduğundan emin olmak çok önemlidir. Spesifik olmayan bir bağlayıcı, mineraller ve vitaminler gibi diğer besin maddelerini adsorbe edecek ve böylece hayvanın performansını düşürecektir.

ÇÖZÜMÜMÜZ: QUIMITŌX®

BIŌNTE'de mikotoksinlerin azaltılmasında küresel takım oyuncuları olarak kalabilmek için her gün çalışıyoruz.

Mikotoksin alanında uzman olarak hayvan beslenmesini ve sağlığını iyileştirmek için yenilikler yapmayı ve pazara etkili ve sürdürülebilir çözümler sunmayı başardık.

 

Bu çözümlerden biri de mikotoksin bağlayıcı QUIMITŌX®'tir.

 

QUIMITŌX®, mikotoksin bağlayıcı segmentinde 20 yıldan fazla süren araştırmaların ardından BIŌNTE'de geliştirilen bir çözümdür. Hayvan beslenmesiyle ilişkili mikotoksinlerin olumsuz etkilerini güvenli, etkili ve karlı bir şekilde azaltma özelliğine sahiptir.

Ürünümüz halihazırda uluslararası alanda 30'dan fazla ülkede mevcuttur ve bu, müşterilerimize en iyi teknik ve ticari hizmeti sunma çabalarımızın ve kararlılığımızın meyvesidir.

Ekibimiz süreç boyunca hizmetinizde olacaktır. Bize Ulaşın!

bottom of page